přechod do rychlého útoku při sebemenším problému

Psychologická, partnerská i manželská online poradna zdarmaKategorie dotazu: Životní dilematapřechod do rychlého útoku při sebemenším problému
Mika zeptal se před 8 měsíců

Dobrý den, 
nedávno jsem si uvědomila zajímavou myšlenku se kterou si nevím rady jak vyřešit. 
Od malinka jsem slyšela od svého táty, že důvod proč jsem jako malá byla šikanovaná je, že si to nechám líbit. Že jsem slabá a že se nebráním. I když jsem se bránila, snažila se je ignorovat, nic samozřejmě nepomáhalo. Postupně jsem se začala bránit, ale je to už ve stádiu, že při sebemenším konfliktu/špatné zmínce o mně/nějakého citlivého tématu, ale často ani ne citlivého, ihned jdu do útoku slovně. Zvyšuji hlas a intenzitu, i když často to vůbec není potřeba. Jsem hrozně startovací. 
Takže moje otázka zní: jak lze regulovat svůj vztek, nutnost se nadbytečně bránit a nejít hned do útoku? 
Předem děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 měsíců

Milá Miki,
doporučuji naučit se vnímat vlastní centrum citlivosti, umět o s láskou opečovávat, i když … to jsou věci, které vás mohu naučit alespon v základu bud online https://rovena.info/psycholog-online-na-telefonu.html nebo osobně . Následně je třeba pozrovat, co se vás dotýká a opět – pracovat s tím. V té věci jsou efektivní léčebné meditace.
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.