Přejídání bez konce

MICHAELA zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
leta nedokáži ovládat svůj hlad. Trávení mám opravdu špatném stavu, žaludek bolí téměř každý den. Zajídám osamělost, stres, absenci rodiny, naplněnost života atd. Když jím, na chvílí „vypnu“. Hlava mi stále vysílá impulzi k jídlu a jí snadno podléhám, i když vím, že mi to neudělá dobře, nebo už mi je zle. Musím mít v tomto ohledu neuvěřitelně slabou vůli, když nezřízeně jím i ve chvíli, kdy žaludek bolí a je mi špatně z přejezení. Chci své trávění uzdavit, mít zase rovné břicho, ale padám a padám do toho kolotoče znovu a znovu. Existuje i lék, který by mi s tím pomohl?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Míšo,
vnímám upřímný zájem to řešit. Bude to chtít jít si za tím, že se chcete srovnat do své síly. Ráda bych vám poradila nějakou šikovnou lékařku, která se venuje tomuto tématu – asi pohledejte na internetu nějakou gastro poradnu, dietologickou poradnu … ta by vás měla provést péčí o tělo… možná bude následně vhodné i bandáž žaludku…. léky na potlačení chuti dlouhodobě nejsou optimální, snad dočasně, možná by byla vhodná kombinace s antidepresivy, na mne se mužete obrátit s tím, že byste ráda pracovala na svém duševním rozpoložení … mohu vás provést cestou sebepřijetí, poléčení traumat a dát vám inspiraci léčebnými meditacemi… Nu, uvidíte, jak se do čeho pustíte. Mohu ještě doporučit L-tryptofan + B6 – 400mg/denně – volně prodejné – přírodní látka – základ pro tvorbu serotoninu…
Přeji vše dobré

(záměrně tentokrát nedoporučuji klasická centra pro poruchu příjmu potravy, i když by bylo možné vám přisoudit dg.:  Maniakální přejídání)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.