Převrací slova

Káča zeptal se před 11 měsíců

Dobrý den, mám takový problém,s manželem jsme spolu 13 let z toho 9 let svoji,dřív býval cholerik,když ho něco naštvalo byť i maličkost, řval,postupem času to ale zmírnil, začal místo toho požívat tichou domácnost,když přišlo na nějaké neshody neřešil je, prostě mi řekl že se budu ještě divit a nemluvil se mnou třeba i týden, pak mi položil pomyslný nůž na krk a ve finále jsem za celou situaci byla odpovědná já, to dělá do teď. Když mi sděluje kde a v čem mám nedostatky nebo co dělám špatně, poslechnu si ho, vyjádřím se že o svém chování vím,a že jsou situace kdy mi nedává na výběr,pro to je moje chování občas impulsivní,ale jakmile chci říct k dané situaci svůj názor a kde udělal chybu on už nemám prostor. když si vyměníme názory většinou se snažím nijak nedat průchod svým citům, snažím se logicky myslet abych nevybuchlá a neřekla něco špatného, on většinou uraženě odejde a nemluví, pak když je mimo domov napíše mi zprávu že které je evidentní co tím myslel ale po delší diskuzy skrze zprávy z něj vypadne že je můj problém jak jsem to pochopila a že to tak nebylo vůbec myšleno.Vzdycky mě postaví do pozice kdy jsem za všechno odpovědná já a a on to přece tak nemyslel ale já se urazila. už nevím jak dál, tímto začne dlouhá tichá domácnost kdy je protivný i na mojí dceru,my spolu děti nemáme.Ta pak ani neví co se děje a co zase provedla že se k ní chová tak chladně a odtažitě. když ho tohle všechno přejde, bohužel opět musím přiznat i to co není pravda nebo ve svém chování pokračuje a následně vyhrožuje že bude lepší když odejde a rozvedeme se ..je to strašně náročný, a mám pocit že vlastně kdybych zůstala sama bylo by všechno vyřešeno. Když je období kdy je vlastně klid, nežádáme se, rozumíme si říká jaký měl štěstí že jsem si ho našla a že by jinou už nechtěl a že by mu jiná nedala to co mu dávám já a náš vztah, a pak přijde opět období kdy je protivný a je tohle všechno rázem zapomenuto a nemám na něj vůbec mluvit ani si ho všímat, už mě to unavuje.A tak si říkám jestli by opravdu nebylo lepší poslat ho k vodě ,rozvést se a žít sama.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 11 měsíců

Milá Kačenko,
za mne je to duvod k návštěvě poradny.  Vyzkoušejte takový malý partnerský test  – test krize vztahu zde. Podle toho co píšete předpokládám, že vlastními silami jste se již zkoušeli situaci řešit, avšak ne příliš úspěšně. Avšak jsou body, které vás spojují a umíte se mít spolu i hezky, to je cenné, na tom by se mohlo stavět, pokud oba ctíte to hezké, co vás spojuje. 
A za tím učelem doporučuji partnerskou konzultaci  třeba u mne at osobně v partnerské a sexuální poradně nebo v partnerské poradně online
V tuto chvíli vnímám, že bych mohla být efektivní most pro váš soulad. 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.