Problém v manželstve

Mia zeptal se před 3 roky

Dobrý deň, s manželom sme zobratí 2 roky. Ja som mala dieťa z prvého vzťahu, on dieťa prijal za svoje. Naša svadba bola dosť na rýchlo.
Zo začiatku asi prvý rok bolo všetko v poriadku, no postupne začali prichádzať problémy. 
Máme rozdielne názory na výchovu, no aj keď sa snažíme dohodnúť on neakceptuje nič čo chcem ja. A to je vo všetkom vždy musí byť všetko podľa neho, tak ako chce on, všetko ostatné je zle.
Bývame v jeho byte ktorý mal už pred svadbou, no neustále pri každej hádke my vyhadzuje na oči že je to jeho byt a môže si kričať koľko chce a nie raz my povedal že sa máme zbaliť a odísť. Boli situácie kedy v noci urobil taký cirkus že sme museli odísť. Ďalší problém sú peniaze, ja som bola do nedávna   na rodičovskej dovolenke a popritom chodila na brigádu,  a teda jasné že väčší príjem mal on, zo svojich peňazí som zabezpečila dieťa, drogériu a veci ktoré bolo treba, on hradil byt a stravu. Ale taktiež som neustále počúvala ja to platím, ja som kúpil… K brigáde už pár rokov pred tým ako sme sa spoznali som popri škole a potom dieťati chodila na brigádu ( pracujem s deťmi), zo začiatku to bral a potom my to začal zakazovať pretože to nevynáša podľa neho dosť, absolútne neberie ohľad na to že ma to baví a chcem to robiť. Nad všetkým chce mať kontrolu on, takže každé rozhodnutie musí urobiť on ak sa ja sama rozhodnem tak to je zle. Vadí my aj to že ak máme nejaký problém,tak to hneď rieši krikom a pred dieťaťom. Nevie sa normálne porozprávať, väčšinou si  len tak vypije lebo ma nervy. A tým to hasne keďže sa už nič nedorieši. Nás intímni život je už pomaly žiadny, keďže ľahnúť si vedľa muža z ktorého tiahne pivo pomaly denno denne. Aj na tom sa dosť často hádame. 
Ja som sa to vždy snažila nejako riešiť ale už nemám energiu na to byť stále ja tá ktorá sa o niečo snaží. On nevie povedať ani obyčajne prepáč, a ja vždy musím prísť za ním a prosiť ho aby sme to riešili. Neviem či má význam to ešte ďalej udržiavať.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Mio,
to nevypadá dobře. Doporučuji poradnu. Pokud se nic nezmění, bude vhodné si říici: „raději sama než v blbém vztahu.“ Hraje přesilovku z pozice moci, narušena je intimita, pach piva pro vás není sexy …. Vím, že to není jednoduché, ale může to být výzva pro cestu k sobě a své síle. 
Pokud budete chtít, rada vás potkám osobně nebo online… https://rovena.info/manzelska-poradna-praha-nymburk.html
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.