problemy-v-manzelstvi

Ája zeptal se před 3 roky

Dobrý den, s manželem jsme spolu 15let a neustále řešíme stejný problém. Vždy, když se opije, je nepříjemný, hrubý, agresivní. Nikdy mi v podstatě nijak fyzicky neublížil, někdy nějaké strčení,odhození. Ale vždy jsem ve stresu z toho, když přijde z hospody domů. Co zase bude? Dělá mi totiž neuvěřitelné scény, je nadměrně žárlivý a má stále pocit, že ho podvádím. Což jsem nikdy neudělala, ale dokázat mu to a vymluvit se mi nedaří, stále je to v něm. Již několikrát jsme měli takovou krizi, že jsme se málem rozvedli. Ale vždycky mě přemluvil, bylo mi líto těch let, co jsme spolu, pokaždé jsem couvla. Také k vůli dětem, i když ty už jsou velké a vědí, že se trápím. Asi před rokem byla krize nejhorší, šílený boj mezi mnou a manželem, řekla jsem mu,že tentokrát už se opravdu rozvedeme a tak jsme se několik měsíců neustále hádali a bylo to hodně zlé. V tom období jsem potkala člověka , se kterým mi bylo moc dobře, najednou jsem se po tolika letech začala cítit svobodně a mohla se nadechnout. Manžel si našel taky přítelkyni. Nebyli jsme spolu, tak to bylo v pořádku. Ale zase věděl jak na mě a opět mě zvyklal, že mě stále miluje a ať to zachráníme atd. Toho muže, co jsem potkala jsem pustila k vodě, nezasloužil si to a do dneška mě to mrzí. Začali jsme s manželem nalézat svoji vzájemnou lásku, ale trvalo to jen pár měsíců. Dostali jsme se do starých kolejí,začal se vracet, vyčítat a já už zase mám pocit, že musím z toho manželství ven, jinak se zblázním. Nevím, jestli je problém ve mně, proč mu vždycky všechno odpustím.Je mi líto těch společných let, ale stále si říkám…co když bych byla s někým jiným normálně šťastná? Akorát se asi bojím toho zásadního kroku,protože nevím, jestli je správný?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Ajo,
napad mne v té věci článk https://rovena.info/zustat-nebo-jit-umeni-rozhodnout-se.html
ale chápu, že je to jen obecný článek. Ve vašem příběhu bych se orientovala na vnímání přítomnosti – co mi vztah dává, co mi bere, co je pouze mým postojem…. Podle psaní to vypadá na manžela jako chorobného žárlivce a nekontorlované pití. Bez zásadní jeho touhy po změně a naezení efektivních nástrojů, nelze moc změnu očekávat. Můžete navrhnout návštěvu poradny, Doporučuji, protože terapeut poradí konkrétní kroky a náměty a postupy pro manžela popř. i vás. 
Když ucítíte, že musíte jít, abyste nezradila sebe,  je to na vás, může být….
Ráda vás potkám osobně či online. 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.