pubertální dcera a její vnímání sama sebe

lupumo zeptal se před 6 měsíců

dobrý den prosím vás mám 15 letou „dceru“ která kdysi byla sexuálně zneužíta svým otčímem když žila ještě se svou matkou, prošli soudem.,ale ke vniku nedošlo prý jen prsty teď se zamilovala do 20 letého kluka měla s ním pohlavní styk přišla o panenství zažila orgasmus řekla mi že to bylo krásné za týden mi řekla že to bylo nedobrovolné že brečela že to prostě nechtěla ale že si myslela že zamilovaná a on že to je tak správně jenže Kluk ji nechal. sama sebe poškozuje řeže se po rukách ale ruce neschovává má to jakože veřejně toho všimla i paní učitelka kluk v kterém přišla o panenství se s ním nebaví ignoruje jí ona s tím trápí ale přesto si dala jeho fotky nad postel. chodíme k psychologovi ale já jako macecha, manželka jejího otce netuším nevím co mám dělat co se jí honí v hlavě protože nechápu když se poškozuje proč to ukazuje nebo když přišla o panenství proč to neřekla rovnou že je to bylo nedobrovolné každý říka že si máme věnovat ale my se jí věnujeme jsem z toho zmatená můžete mi prosím poradit co té holce je.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 5 měsíců

Milá macecho,
chápu, že i vy v tom máte nějaké city a pocity … asi bych vám poradila, abyste se spíše stala pozorovatelkou věcí …  je jí 15let … hormony, zamilovanost, zklamání … chápu, že i vy jste zmatená … ono dospívání je i od toho, že se mládě učí samostatnosti – i citové … ano, vy tam jste, základní podporu ji dáváte a dál musí sama … citová zklamání patří k dospívání – učí nás o vztazích – o vztahu k sobě … skoro bych řekla, že vy ji k psychologovi mužete doprovodit a dál musí sama se naučit řešit mezilidské vztahy … i vztah k sobě … 
Nojono, kluci jsou střeva … někdo by chlapci mohl říci, že toto je chování nedospělé … a zneužívající … 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.