rozpad manželství

Lucie Svatova zeptal se před 4 roky

Dobrý den, již delší dobu na sobě pozorují výrazné změny nálad. Přijde mi, že nic nezvládám a vše se mi hroutí.
Před 2 lety jsme řešili manželovo tzv.nevěru, kdy se prý jen líbal se svou kolegyní. Ale udržovali spolu kontakt a psali si erotické zprávy atd. Její manžel na to přišel a chtěl se dát rozvést, že ví, že to nebyl jen flirt a můj manžel byl určitě u ní doma a spali spolu.
My jsme si doma s manželem vše vyříkali, omluvil se, že to byla hloupost, že jsem pro něj nejdůležitější s dětmi a nikdy by nás neopustil. Po pár měsících se začal divně chovat, byl nervózní, nepřístupný, schovával se s telefonem.
Ptala jsem se, co se děje a vždy to svedl na práci, že toho má moc a že nemám bejt moc všímavá.
Zjistila jsem se, že je opět v kontaktu s dotyčnou a posílají si zamilované obrázky zprávy. Vše přiznal a opět mi sliboval, že to už neudělá, řekl mi že jí má rád. mě to hrozně bolelo a ublížilo, chtěla jsem zapomenout a věřit mu, ale nejde to.
Zkoušeli jsme spolu trávit víc času, ale začala jsem nenávidět  jeho blízkost jeho doteky a přemáhala se. Jeli jsme na záchranou dovolenou, bylo to fajn, ale už mu prostě nevěřím a zjistila jsem, že ho prostě nemiluju a že chci aby se odstěhoval.
Říkal, že jsem pro něj jediná žena v jeho životě a že bude bojovat, aby jsme se k sobě vrátili. Odstěhoval se bez mrknutí oka a ještě si založil profil na seznamce. Jeho rodina se mnou nekomunikuje, což mě dost mrzí, mám je všechny moc ráda.
Je 3 týdny pryč, střídáme se o děti, po dlouhých hádkách jsme se snad domluvili. Mezi tím jsem potkala člověka, který mě zahrnuje láskou a podporuje mě psychicky, ale jsme spolu jen když nemám děti, zatím je seznamovat nechci.
Když jsem sama upadám do špatných nálad, že to nezvládnu, že mi chybí opravdový partner, pak že vlastně nechci nikoho, chvilkama uvažuji, že bych se vrátila k manželovi, ale vždy přemýšlím, jestli mi chybí jeho peníze, nebo jeho přítomnost.
Za těch x let, máme mnoho společných přátel, zážitků, mrzí mě to celé a nevím, co s tím. Bojím se, že když se vrátíme k sobě, stejně mu nebudu věřit a ta přitažlivost je prostě pryč.
Přemyšlím, zda jsem udělala správně nebo chybu.
 
děkuji za radu Lucka

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 roky

Milá Lucko,
jak jste dala výstižný název svému dotazu, je v něm i odpověd. Jedná se o rozpad manželství…. Popsala jste jeho závěrečnou fázi (fáze rozchodu) …. vstup další osoby, tajnosti…. fyzická nepřitažlivost, odpor…  Chápu smutek nad rozchodem, že jste si představovala manželství jinak… postupně je třeba naučit se smutek propouštět a bolest v srdci hojit….
Kdybyste chtěla dát manželovi šanci, bylo třeba srdce uzdravit ze zranění… v podstatě milovat manžela, i když poznal  jinou ….
Jen z toho vašeho psaní si nejsem jistá, že je to ve vašem příběhu možné.
Kdybyste chtěla, mohu nabídnout online konzultaci s léčebnou KERP, abyste  se dostala do vnitřního klidu, ve kterém se lépe můžete rozhlížet po svém životě, být ve větší síle. Věřit je třeba sobě a své vnitřní síle a srdci.
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.