Úzkost?

Kačka zeptal se před 8 měsíců

Dobrý den, potřebovala bych poradit co mám dělat. Když mám čas být sama se sebou, ale občas ikdyž jsem s lidmi co mám ráda, stává se mi že začnu koukat “do blba”, začnou mi běhat v hlavě myšlenky, začne se mi svírat na hrudi, bez vážného důvodu začnu brečet a nejde to zastavit. V tu chvíli začnou v hlavě běhat myšlenky, že nechci být na tomhle světě, chci se vypařit nebo aby se mi něco vážného stalo. Tyhle myšlenky mě vyděsí a mám strach, že to jednou neovládnu a nepřekonám ten pocit. Tímle chováním ubližuju své kamarádce a přidává se k tomu všemu strach, že o ni přijdu a zůstanu na tohle vše sama. Zkoušela jsem se uklidnit dýchat a myslet na hezké věci, ale většinou to nepomohlo. Chci s tím něco dělat. Poradila byste mi co s tím? 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 měsíců

Milá Kačko,
doporučuji naučit se techniku bytí – naučit se jen tak být – to je stav, kdy se nerozvíjí divné myšlenky. Pokud máš pocit, že některé téma skutečně stojí za to pořešit, zajdi k psychlogovi. Možná by tě mohlo zaujmout meditace a technika  focusingu – meditační technika… pohledej ..
To, co děláš, jsou myšlenkové egoické hry sama se sebou – přeji ti, aby jsi to uviděla.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.