Vyrovnání se se smrtí

Zuzanna zeptal se před 2 roky

Dobrý den, poradíte mi prosím, kam se mám obrátit, když se stále ještě (9 měsíců) nedokáži vyrovnat s úmrtím partnera? Mám ročního syna, kterého stále přikojuji, proto se snažím v sobě smutek a flustraci potlačovat, abych nepřišla o mléko. Měla jsem jediného kamaráda v tomto městě, který mě v nejhorších chvílích držel nad vodou. Díky němu jsem tuto strastiplnou cestu s největším sebezapřením dokázala jít a začala jsem se cítít lépe, opět jsem se dokázala zasmát, jenže od Štědrého dne se onen kamarád odmlčel, nezvedá mi telefon, neodepisuje na zprávy. Nedokáži pochopit, proč teď, když se konečně cítím lépe tu se mnou není, když tu se mnou byl, když mi bylo nejhůře? Za těch 14 dní zase začínám upadat zpátky, přestávám se smát, celé dny se trápím, přemýšlím nad tím, proč mi musel partner zemřít, co mám teď úplně sama na tomto světě (nemám rodinu ani přátele) pouze se synem dělat? Jak mě mohl opustit, když slíbil, že to nikdy neudělá? Jak mi mohl zemřít? Jsem opět na začátku té cesty, a nevím jak dál. Mám strach, aby se mé psychické stavy nepodepsali na mém synovi.
Moc děkuji za Váš čas a přeji Vám jen to nejlepší, co Vám může život přinést Zuzanna

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Zuzanko,
chápu, že je to náročné a v této době, kdy se nikam moc nechodí, že i navazování přátelství není snadné…  Asi bych doporučila vyhledat nějaké společenství mateřské centrum nebo – třeba křestanské … občas je to prima spolek lidí, zajít za farářem a poptat se ho, jak to tam funguje, jestli se někde potkávají mladé maminky … jen musíte být připravena, že ony budou mít muže…  nevím, odkud jste, třeba tam najdete i budhistické společenství… apod. spolča bývají křestanská, evangelická, českobratrská, katolická (ale ta nejsou jidinná)
ještě se ptám, jakpak to, že nemáte rodinu ani svou ani ze strany partnera? 
ohledně přijetí svého životního příběhu potřebujete udělat přijetí, poděkovat za setkání s partnerem, za syna …  akceptovat  situaci. Nechte vše být,  důvěřujte, že život se vyvine… Ted zrovna nemůžeš dělat nic jiného než  přijmout svou situaci … proč se odpojil kamarád … konec roku byl takový, že lidé šli sami k sobě… asi to taky tak cítil… 
Držím palce….

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.