Vztah s dcerou

marsha zeptal se před 10 měsíců

Dobrý den, po několika vypjatých diskusích s mou 16 letou dcerou jsem jí navrhla, aby se domluvila se svým otcem (jsme rozvedení) a zkusila bydlet u něj, že to tak bude pro obě lepší. Náš vztah se vyhrotil poté, co začala být extrémně přecitlivělá na jakékoliv doporučení k životosprávě (pohyb, strava) a také např. na oblékání. Řešili jsme ve škole nějaké obtěžování spolužákem (dostal důtku tř. učitele). Dcera se o mužích všeobecně vyjadřuje, jako že jsou slizcí, ale zároveň nosí oblečení hodně zvýrazňující postavu a dost odhalené (na můj vkus). Když se začneme bavit na téma, co by chtěla, jak chce působit na ostatní, je okamžitě oheň na střeše. Teď je tedy asi měsíc u otce, tam je v klidu, tatínek jí vše dovolí a do ničeho jí nemluví. K nám přijde jen, když něco potřebuje, jinak se téměř neozve.  
Můj druhý manžel, který vždy s mou dcerou vycházel skvěle, je teď úplně v „nemilosti“, kvůli jeho názorům na ženské oblečení a reakci mužů z něho dcera v podstatě udělala „úchyla“. Myslím, že osobně neříkám nic, co by jiné matky dcerám neříkaly, podle toho, jak to konzultuji s kamarádkami, tak je to všude podobné, ale dcera je extrémně chytlavá (na oslavě narozenin se osopila i na svou tetu jen proto, že ta se jí zeptala, jestli dělá nějaký sport). Nejsem si jistá, jestli to přejde, trochu se obávám, že je to povahový rys po otci. Nevím, jestli ji mám nechat být, nebo zůstávat v kontaktu, ale snažit se vyhýbat ožehavým tématům a čekat, že čas vše spraví. 
Omlouvám se za dlouhý dotaz a děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 měsíců

Milá Maršo,
jj, v dospívání je vhodné umět děti nechat jít … at hledají cestu životem i k rodičům … 
Když přijde, nevychovávejte ji … když budete mít chut, jděte spolu na kafe někde ve městě … uvidíte, třeba se vztah promění… 
Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.