Z fyzických problémů do psychických a stále dokola.

Lucie Zimlová zeptal se před 6 měsíců

Dobrý den,
Je mi 27 a s manželem 27 jsme už 5 let. Mám problémy s navazování intimností ve vztahu. Začala jsem nejdříve mít bolesti při styku a postupně se tak mé tělo začalo ,,bránit“ tomu mít styk. Mazlení, masturbace není problém, ale jakmile se mě manžel pokusí dotknout na intimních místech, tak se moje hlava přepne do úzkostného módu a snaží se uniknout. Kvůli tomu, že dané bolesti pro manžela vytrpím, tak to má za následek další zdravotní problémy. Další problémy jsou křečové žíly okolo dělohy a pochvy, kde jsem se stravovala a cvičila dle doporučení lékaře. Po půl roce jsem navštívila lékaře znovu s tím, že je vše stále ve špatném stavu. Také když se vzruším a sliznice se snaží zvlhnout, tak u toho mám bolesti spojené s tlakem. Moje lékařka použila odborné názvy kterým nerozumím, ale podle všeho je problém s tím, že sex ,,trpím“ a tělo se mi neuvolní. Tím pak vznikají na těle škody.
Předem děkuji za váš čas.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 6 měsíců

Milá Lucko,
je možné, že by bylo vhodné zabývat se svou úzkostí – nalézt vnitřní programy, které vás k úzkosti vedou … je třeba hluboké, nejvnitřnější opravdovosti a poctivosti vůči sobě – vhodné by bylo, abyste si našla někoho, s kým na tématu budete spolupracovat. Když byste měla chuť, můžeme něco spolu probrat.  Je pravda, že patrně fyzický stav situaci nepodporuje. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.