Časté chyby žen v partnerství

 „Vztah je méně než spojení. Často se do vztahu schováváme před spojením.“

                                                          Bert Hellinger

„Vyhrávají vždycky ty klidné, veselé, nonšalantní a sebejisté !“

                                                       Miroslav Plzák

Chyby nejen žen v partnerství

chyby v partnerství

Vytvoření harmonického partnerského vztahu je tak trochu umění a alchymie. Jak namíchat ingredience milého domácího štěstí je individuální tajemstvím každého páru. V poradně se setkávám s některými opakujícími se stereotypy, které partnerství ničí. Pojďme se tedy podívat na nejčastější chyby žen v partnerství.

1. Myslet si při výběru partnera, že muž se změní, že si muže dovychová ke svým představám. Obvykle se stává spíše to, že na počátku vztahu se muž snaží vyjít partnerce vstříc a s časem snaha ubývá a stupňuje se alergie na snahu převýchovy. Samozřejmě, že partnerství má vliv na oba členy páru, ale změny očekávejme spíše drobnější. Proto je velmi důležité vybrat si k sobě vhodného partnera.
2. Velmi rozšířenou a spíše ženskou chybou jsou výčitky partnerovi o tom, co neudělal, přestože mu to ani neřekla. Zní Vám tato věta nesrozumitelně, nelogicky? Ale přesně s tím se setkávám hodně často a slyším věty typu: „To je přeci jasné.“ , „To měl vědět.“ V té souvislosti připomínám jednu důležitou informaci: Čtení myšlenek skutečně nepatří k běžné výbavě člověka, a proto pokud od druhého něco chceme či očekáváme, musíme mu to říci.
3. Myslet si, že muž nepotřebuje milování, sex, protože mají dítě nebo je unavený z práce a stačí se milovat pouze na Vánoce. Nechat vychladnout manželské lože je skutečně nedbalost, kterou neomlouvá věta „Není čas a energie.“ Takovou větou pouze říkáme, že jsou jiné věci důležitější, kterým čas a energii věnujeme.
4. Dalšími chybami v oblasti intimity je mizení každodenních něžných dotyků a také předsudek o tom, že muž má byt vždy iniciátorem.
5. Po konfliktu se urazit a mlčet, nekomunikovat přes noc či dokonce několik dní. Někdy to ženy omlouvají slovy, jsem prostě taková, ale nevím, jak moc si uvědomují, že vytvářejí nepříjemné prostředí v prostoru domov, kam bychom se všichni měli těšit.
6. Když žena na otázku: Kdo je pro ni důležitější, kdo má přednost, zda dítě nebo partner, odpoví, že dítě. Takový postoj je skutečně fatální chyba, která je pro partnerství (i výchovu) destruktivní. Takový postoj je možné tolerovat pouze když muž totálně selhává – je alkoholik, agresor apod.
7. Zapomíná si muže vážit pro drobné každodennosti, nechválí a neoceňuje. Má pozornost zaměřenou na hledání nedostatků a o nich mluví.

psycholog praha

Máte-li chuť probrat své partnerství, můžete se objednat na tel.777 588 352

O chybách v partnerství jsme si povídali i v rozhlase Regina Muže podle svých představ nepředěláte

Více článků v rubrice LÁSKA, SEX A VZTAHY zde.

ROZCESTNÍK na všechny články zde.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Péči o duši a vztahy se věnuje od ukončení magisterského studia na Univerzitě Karlově v r.1993. Ví, že tvoření duše je umění nanejvýš významné. V současné době se se svými klienty potkává ve své soukromé praxi v Praze a v Nymburce, kde nachází cestu, jak k harmonickým vztahům, tak k rozvoji vnitřní celistvosti duše technikou KERP, jejíž je autorkou.

Mohlo by se vám líbit...