Jak se seznámit?

 „Dělat věci stále stejným způsobem a očekávat jiný výsledek – to je definice bláznovství.“

„Lidé se potkávají a míjejí, lidé se zabývají lidmi druhými, lidé se někdy navzájem obdivují a jindy naprosto nechápou. Jak kdo, jak koho.“

                                                  Miroslav Horníček

Jak se seznámit?

V dnešní době přibývá tzv. singles ve všech věkových kategorií. Většina z nich uvádí, že by si přála navázat nové kvalitní vztahy. Patříte i vy mezi ty, kteří by se rádi seznámili a našli nové kamarády či životního partnera? Máte pocit, že nemáte dost příležitosti? Zkuste si vytvořit plán, jak se seznámit, na základě následující injak se seznámitspirace.

1. Jde o to, nebát se. Nebát se odmítnutí, nebát se dělat nové věci a experimentovat. Pokud máte pocit, že v sobě máte příliš studu a zábran k seznamování, které sami nedokážete překonat, pak vyhledejte důvěryhodného psychoterapeuta, se kterým tyto zábrany překonáte.

2. Příjemně se nalaďte na seznamování. Pamatujte, že seznámení začíná pohledem do očí a úsměvem, proto svá krásná očka neklopte, tak se totiž seznámení zaručeně vyhnete.

3. Berte seznamování jako hru a příležitost poznat lidi, jejich osudy, radosti i strasti.

4. Uvědomte si, že seznamovat se můžete kdykoliv a kdekoliv. Žádné místo není nevhodné k seznámení. Místa, kde lidé postávají či sedí k seznámení přímo vyzývají. Takovými místy jsou kavárny, autobusové zastávky, jídelny všeho druhu, lanovky, koupaliště, obchody i vlaky.

5. Vlak je k seznamování takřka ideální. Lidé sedí často tak, že mají možnost vidět druhým do tváře, navázat oční kontakt, usmát se a prohodit nezávaznou konverzační větu a i rozhovor rozvinout, aniž by někam spěchali. Při pravidelném cestování do práce či do školy máte šanci potkat sympatickou osobu opakovaně, což hraje ve váš prospěch.

6. Uspořádejte oslavu prvního jarního dne a požádejte kamarády, aby přivedli své známé. Když připravíte program a účastníky požádáte, aby přinesli džus nebo něco upekli, když budou mít chuť, nepřijde Vás to ani moc draho.

7. Dělejte věci, které jste dříve nedělali – zajděte do posilovny, přihlaste se do university třetího věku, zahajujte konverzaci.

8. Můžete si vymyslet anketu o čemkoliv a poprosit kohokoliv a kdekoliv o vyplnění. Vždyť nikdo nebude vědět, že seminárku jste již odevzdali :) .

9. Nebojte si říci o kontakt či nabídnout svůj.

10. Buďte dobrým posluchačem, který je ochotný lidem naslouchat a mít pro ně pochopení. Takových mnoho není a lidé to ocení. Naučte se o ně skutečně zajímat a otázky vás začnou napadat sami.

11. Osvojte si flirtování. Pozorujte kamaráda či kamarádku, o kterých víte, že „to“ umí. Vnímejte, jak se usmívá, jak mění intonaci řeči, jaká volí slova, jak nastavuje své tělo a upravuje si vlasy, když svádí. Zručný svůdník či svůdnice dokonale ovládá řeč těla. Flirtování není třeba užívat při každém kontaktu, ale je dobré ho umět.

12. Velmi osvědčené pro seznamování je venčení pejsků – obzvláště štěňat. To se u Vás zastaví nejen děti, ale i muži, ženy i páry. Má to však jedno úskalí a to, že se štěněte se stane pes a Vám zůstane starost na dalších deset let :).

13. Vyzkoušejte moderní seznamování přes internet. I když na internetových seznamkách najdete hodně lidí, kteří vlastně nemají skutečnou touhu se seznámit, lze tam potkat i lidi, kteří jsou pro navázání nového vztahu připraveni. Ty poznáte tak, že nebudou schůzku odkládat.

psycholog praha14. Nečekejte, že z každého kontaktu bude životní partner, pro začátek stačí, když si zpříjemníte cestování nebo navážete konverzační vztah v posilovně nebo získáte kamaráda na návštěvu kina či na výlet na kole.

Když budete mít pocit, že Vám mohu pomoci s psychologickou a mentální přípravou k seznamování či zvládnutí další fáze seznamování, kontaktujte mne.

Seznámit se můžete i na aktivní dovolené:
http://www.alpina.cz
http://www.kudrna.cz
http://www.poznani.cz
http://www.nakole.cz
http://www.mundo.cz
http://umelecky-klub.cz

Další možnost aktivního seznámení při činnosti:

Na zajímavém semináři
http://www.spolecneaktivity.cz/
Partner na procházky 

http://www.prijdapotkej.cz/
http://www.nakole.cz/seznamka/spolujizda-ve-skupine/

http://www.primaparta.cz/

www.akcepronezadane.cz

http://hnutiduha.cz/akce/tydny-pro-les-divocinu

http://www.hnutiduha.cz/akce/tydny-pro-divocinu-2016 dobrovolně pro přírodu :)

Článek vyšel ve zkrácené verzi na str.16 v ČD magazínu 4/2012

Knihu o psychologii vztahu můžete poznat objednat zde.

Když budete mít pocit, že Vám mohu pomoci s utříděním myšlenek, uzdravením srdce a vztahu nebo hledáním Vaší individuální cesty, kontaktujte mne.

Více článků v rubrice LÁSKA, SEX A VZTAHY zde.

ROZCESTNÍK na všechny články zde.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Péči o duši a vztahy se věnuje od ukončení magisterského studia na Univerzitě Karlově v r.1993. Ví, že tvoření duše je umění nanejvýš významné. V současné době se se svými klienty potkává ve své soukromé praxi v Praze a v Nymburce, kde nachází cestu, jak k harmonickým vztahům, tak k rozvoji vnitřní celistvosti duše technikou KERP, jejíž je autorkou.

Mohlo by se vám líbit...