Starší dotaz #2687

anonym Personál zeptal se před 11 roky

Dobrý den. Před více než týdnem se u mně začal projevovat tento problém. Cítím se jakoby ve snu, mám zkreslené vnímání reality, jako bych byl mimo. To provází nepřijemné bolesti hlavy. Když zavřu oči nebo ve spánku ten problém necítím tudíž si myslím že to může být smyslového původu. Podobné problémy jsem měl v době dospívání, pak mnopho let nic ažasi před 4 lety znova a tehdy jsem to pociťoval snad rok (ne tak intenzivně). Pakliže si něčím zaměstnám mozek, dokážu to na čas přestat vnímat, nejvíce se to projevuje v otevřeném prostoru. Myslíte, že to může mít spojitos s únavou očí (pracuji u počítače ale již asi 20 let, je mi 40 let). Když to na mě padne je to víceméně naráz.. jakobych si najednou uvědomil že není něco v pořádku a to pokřivené vnímání mě trápí, takže mám pak z toho nervy. Myslíte že by mohly pomoci nějaké tablety (Prosulpin)? Aktuálně se snažím to utlumit změnou žiotosprávy, chodím dřív spát atd.. ale vím že když se mě to stane, hned tak mě to nepustí… Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Nejlepší odpověď
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 11 roky

Milý Tondo, doporučuji podstoupit vyšetření diferenciální (např. https://www.uvn.cz) – dříve než se uchýlíte k antipsychotikům jako je prosulpin. Diagnostikovat si netroufám – migréna, syndrom sebeodcizení/odosobnění, agorafobie, lehká psychóza, nezpracování vlastní reality, posttraumatický syndrom… Naučit se pracovat se svým vědomím může i lečebná meditace – cesta k osobní síle – je třeba sledovat ten pocit, kterým je to mimo… může dovést k jádru problému… Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.