Tantrická masáž pro páry

Cesta k intimitě

„Nejvzácnějším ze všech smyslů je hmat, protože v něm sídlí duše. Čím víc se dotýkáme, tím víc také roste duše.“

                                                           Charaka Samitha

 „V tantře by vždy mělo jít nejen o smyslný zážitek, ale zároveň o dotek dvou srdcí.“

Kalashatra Govinda

Název knihy:  

TANTRICKÁ MASÁŽ

Vyšší umění erotického doteku

Autorka:                              Kalashatra Govinda

Anotace:

Tantrické masáže je jedna z forem příjemných dotyků. V  rámci tantrické masáže probouzí vnitřní energii a pomáhají jí rozšiřovat se po celém těle i duši. Můžete se těšit z laskavé atmosféry a dovolit si hýčkání skrze příjemné masážní dotyky. Autorka vychází ze starých vědomostí Dálného východu, jak využít láskyplných dotyků k harmonii těla i duše.

Tantrická masáž pro páry

Recenze:

Po této knize jsem sáhla, když jsem hledala při práci v partnerské poradně knihu, která by mé klienty provázela jemně a nenásilně cestou fyzické blízkosti k blízkosti srdcí. Mnohé páry přicházejí s přáním obnovit partnerský vztah, vyjadřují však fyzické odcizení, přestože by si přáli obnovit i tělesnou  intimitu.  Pod tělesnou intimitou mnozí lidé vnímají sex ve smyslu koitu, to je však právě i důvod, proč v partnerství postupně zevšední. Následující kniha, bude-li použita jako inspirace, může napomoci obnovit intimitu na všech úrovních.

Kniha se v úvodu věnuje zamyšlení nad propojením lásky a dotyku. Najdete tam přehled účinků tantrických masáží, mezi které patří vylučování hormonu oxytocinu a endorfinu, což způsobuje snížení stresu a pocit štěstí. Dává námět k proměně tantické masáže v rituál lásky, v rituál, který harmonizuje mužskou a ženskou energii. Líbí se mi i uvedení čtenáře do tématiky čaker i inspirace, jak krok po kroku připravit prostor i vnitřní stav srdce pro láskyplnou  masáž.

V další části se autorka  věnuje krok po kroku umění tantrické masáže, vše je srozumitelně a systematicky popsáno. Důležité je, že čtenář se začne již při četbě  nalaďovat na tantrickou masáž a představovat si popsané techniky, k tomu pomáhá i hojnost fotografií. Jedná se o  jemnou, energetickou masáž celého těla, která začíná u chodidel. Celá tantrická masáž trvá alespoň hodinu. Masáž pohlavních orgánů může a nemusí být součástí masáže, to záleží na dohodě. Důležité je vnímat uvolnění a napětí partnera, postupovat v souladu

V závěrečné části autorka nabízí inspirace pro kratší masáže, které jsou spíše pro zpestření erotického života.

Kniha je sympatická  svým provedením. Nakladatelství Fontana obvykle volí tisk na recyklovaném papíře, což vítám, tentokrát však naprosto šťastně zvolilo výpravnější vydání, které je v souladu s obsahem knihy. Byla vydána v pevných deskách a na křídovém papíře. Významným motivem k tomuto počinu jistě bylo to, že je text výrazně doprovázen fotografiemi. Jste-li člověk, který si knihy rád prohlíží pak je to kniha i pro Vás, neb není strany, kde by nebylo fotografie či barevného obrázku.

Knihu doporučuji každému páru, kterému záleží na udržování intimity a vytváření společného příjemna. Mezi knihami, které se mi dostali do ruky o intimitě na tělesné úrovni, patří spolu s knihou Tantrická láska k tomu nejlepšímu.

Máte-li chuť řešit intimitu vztahu, můžeme dohovořit konzultaci přímo pro Vás – stačí se objednat na tel. 777 588 352

Více článků v rubrice LÁSKA, SEX A VZTAHY zde.

ROZCESTNÍK na všechny články zde.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Péči o duši a vztahy se věnuje od ukončení magisterského studia na Univerzitě Karlově v r.1993. Ví, že tvoření duše je umění nanejvýš významné. V současné době se se svými klienty potkává ve své soukromé praxi v Praze a v Nymburce, kde nachází cestu, jak k harmonickým vztahům, tak k rozvoji vnitřní celistvosti duše technikou KERP, jejíž je autorkou.

Mohlo by se vám líbit...