O odpuštění

Odpuštění je dovednost, která dává svobodu jít dál, dává milost. Odpuštění, přijetí, láskování je to, co dává lidem možnost  žít v lásce a harmonii se sebou i s lidmi. 
Stalo se vám, že  byste sice rádi šli dál, ale cítíte, že zlobení se na někoho nebo třeba i na sebe vám v tom brání? Pak je na místě aktivovat v sobě léčivý přístup lásky a přijetí.

V tuto chvíli dávám se souhlasem autorky Jeleny Vedrussy povedené rozjímání – nejprve mluvené slovo a následně zpívaná meditace hoʻoponopono. Pokud máte chuť narovnat v sobě vztah s někým z vaší přítomnosti či minulosti, mohu doporučit.  Jen doporučuji užívat tento přístup nejen k druhým, ale i sami k sobě. Video tak trochu zapomíná na odpuštění sobě, ale z vlastní zkušenosti mohu  připomenout, že i když se zdánlivě můžeme zlobit na někoho venku, můžeme se někde hluboko v sobě zlobit na to, že jsme „to“ ublížení, které na nás proběhlo, dopustili. Nebo se můžeme zlobit na sebe, že nejsme ta nejdokonalejší verze sebe sama.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Péči o duši a vztahy se věnuje od ukončení magisterského studia na Univerzitě Karlově v r.1993. Ví, že tvoření duše je umění nanejvýš významné. V současné době se se svými klienty potkává ve své soukromé praxi v Praze a v Nymburce, kde nachází cestu, jak k harmonickým vztahům, tak k rozvoji vnitřní celistvosti duše technikou KERP, jejíž je autorkou.

Mohlo by se vám líbit...